Broda to nie moda: 10 powodów, dla których mężczyźni noszą brody

Broda to nie moda

Abraham Lincoln, ten, który obnosi się z pięciodolarowym banknotem, dzięki swojej brodzie został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Przed wyborami 11-letnia dziewczyna napisała do niego list z zaleceniem, aby zapuścił brodę. Polityk, który nigdy nie nosił zarostu, posłuchał rady. Być może Lincoln zdecydował, że w ten sposób będzie wyglądał bardziej męsko. Po pewnym czasie został 16 prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Trudno powiedzieć, czy broda naprawdę odegrała tak ważną rolę w tej historii. Nie należy jednak lekceważyć ogólnej wartości brody. Wierzymy, że broda to nie moda, ale sposób na życie. Zarost mężczyzny odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnym życiu. A co oznacza broda u mężczyzny i jaka jest jej siła, powiemy w tym artykule.

1. Dzięki brodzie mężczyzna wygląda na bardziej dojrzałego i mądrzejszego

Dodać brutalność bez dodatkowych kosztów? Istnieje sprawdzony przepis na zapuszczenie brody. Badania pokazują, że brodaci są postrzegani jako ludzie odważni i wyrafinowani. Starożytni Grecy rozumieli to bez żadnych eksperymentów naukowych: nosili brodę jako znak zdobywania mądrości.

Gandalf Brodacze

Równie ważnym argumentem jest to, że młodzi mężczyźni nie mają brody. W komedii „Wiele hałasu o nic” Szekspir mówi:

Kto ma brodę, jest kimś więcej niż chłopcem, a kto nie ma brody, jest mniejszy niż mężczyzna.

Dla dramaturga chęć wyglądania młodziej była zniewagą dla męskości, ale we współczesnym społeczeństwie panuje kult młodości, a zarówno mężczyźni, jak i kobiety starają się wyglądać tak młodo, jak to tylko możliwe. Dzięki goleniu mężczyzna wygląda młodziej, niż jest w rzeczywistości.

2. Broda czyni swojego właściciela bardziej męskim

Brodaci mężczyźni są kojarzeni z agresywnymi osobowościami dążącymi do dominacji. Wydają się silniejsze i bardziej niebezpieczne dla otaczających ich osób niż bez brody. Zdaniem naukowców zarost na twarzy przekłada się na „zdolność mężczyzny do walki o zasoby”.

Ogolona twarz nieuchronnie wygląda mniej agresywnie niż brodata. Chociaż niewielu mężczyzn myśli, patrząc na siebie w lustrze podczas golenia, „To sprawia, że ​​bardziej przypominam kobietę”, jest to bezsporny fakt. Ponieważ ogolona twarz jest mniej męska, wizualny efekt zagrożenia jest zmniejszony, a tym samym zmniejsza się potencjał konkurencyjny.

Moda na brode

Dla niektórych ten bardziej kobiecy wygląd jest atrakcyjny, ale nie tak dawno temu wielu było nim zniesmaczonych. Na przykład James Bulver był oburzony gołym podbródkiem:

Cóż za dowód kobiecości może być większy niż pojawienie się u osób o gładkiej, jak kobiecej skórze, haniebnej metamorfozy… Jaka szkoda mieć gładką twarz, przypominającą piękniejszą pleć! Golenie to absurdalna moda, okrywająca zhańbienie tych, którzy za nim podążają…

I w tym samym duchu na 24 stronach.

3. Odzwierciedla temperament

Nie można polemizować z nauką, a im więcej jest wokół innych mężczyzn, tym większa jest pokusa zapuszczenia brody. A wszystko po to, by być innym i rozpowszechniać informacje o swoim charakterze i stosunku do innych. Możesz zostawić mały zarost – oznakę lekkiego zaniedbania, krótką zadbaną brodę, włos na włos, aby każdy mógł zobaczyć, że wiesz, jak o siebie dbać i uwielbiasz to robić. A krzaczasty 3-tygodniowy wzrost, podobny do holowania, da ci rodzaj nieformalnego, który nie dba o czyjąś opinię. Dla kobiet to świetna okazja, by poznać cechy temperamentu mężczyzny.

Moda na brody

4. Pomaga wyglądać stylowo i nieformalnie

Broda to dla faceta łatwy sposób na zmianę stylu, podobnie jak kobieta farbuje włosy. Ogolony – radykalnie zmienił wizerunek, zapuścił brodę – zupełnie inna osoba. Z jednej strony broda u faceta może pomóc wyglądać męsko i seksownie, z drugiej strony istnieje ryzyko, że wizerunek będzie wyglądał niechlujnie, wybór należy do niego. A kobiety zgadzają się co do tego, że zapuszczenie brody i po prostu jej nie golenie to zupełnie inne rzeczy i że najważniejsze w brodzie mężczyzny jest schludność i pielęgnacja, aby wyglądała jak indywidualny „dodatek” wyglądu, a nie jak dom na okruchy chleba.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się źle, oto co powinieneś zrobić: wsiądź do samochodu, otwórz okna, włącz muzykę tak głośno, jak to możliwe, uruchom samochód i poczuj ryk silnika. A teraz najciekawsza rzecz: iść i poczuć wiatr w brodzie. Potem dzień na pewno będzie wspaniały.

Nieformalnie borody

5. Broda pomaga zadowolić kobiety

Pomimo tego, że zarost nie jest związany z poziomem testosteronu, kobiety uwielbiają brodacze. Broda i wąsy były modne w czasach, gdy wielu mężczyzn walczyło o przychylność płci pięknej, która była mniejszością, a moda zmieniała się w zależności od stosunku samotnych mężczyzn do niezamężnych kobiet. Naukowcy przeprowadzili badanie: pokazali ponad 8 tysięcy zdjęć kobiet, na których jeden i ten sam mężczyzna był z brodą, z zarostem, z małą brodą, a wreszcie z gęstą brodą i wąsami. Kobiety wybierały te opcje, w których mężczyzna miał zarost i małą brodę.

jaki zarost podoba sie kobietom

Sekret polega na tym, że kobiety kochają wyjątkowość i starają się wybierać takich, które nie są taki jak inne. (Zwrot „Zaskocz mnie” jest prawdopodobnie znany każdemu facetowi, który próbował zbliżyć się do dziewczyny, którą lubił). W latach, w których przemija moda na powszechną brodę, mężczyźni z tym zdobieniem są postrzegani przez kobiety jako niezwykle atrakcyjni. Wręcz przeciwnie, w dobie ogólnego boomu zainteresowanie brodaczami wyraźnie spada.

Zarost dobrze ukrywa niedoskonałości i podkreśla piękne rysy twarzy. A kiedy palce kobiet spotykają się z zarostem – to moment, w którym czułość spotyka się z czymś męskim, ostrym, rozumiesz, że jesteście dwoma przeciwieństwami, ale przyciąga was do siebie.

czy dziewczyny lubią zarost

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy dziewczyny lubią zarost a to zależy od indywidualnych upodobań. Ale tak czy inaczej zarost z pewnością sprawia przyjemne wrażenie.

6. Broda ogrzewa cię w chłodne dni

Głównym celem męskiej brody od wieków jest gorąca dyskusja. Powszechnie uważano, że służy jako naturalny szal, chroniący gardło przed zimnem. Postawiono następujący argument: skoro mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, które pozostały w domu, byli zmuszani do polowań, podczas których byli narażeni na wszelkiego rodzaju opady, natura obdarzyła ich dodatkowymi środkami ochrony przed chłodem zimą i upałem latem.

zarost u mężczyzn

Z badań wynika, że ​​temperatura powierzchni skóry w miejscach, gdzie broda rośnie, jest wyższa niż na ogolonych miejscach, choć tylko o stopień, ale nadal. A jeśli wyhodujesz go dłużej, nie będziesz musiał nosić szalika. Jeśli jednak mężczyzna chce zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, lepiej jest preferować schludny zarost lub małą brodę od brody sięgającej do kolan lub osobiście dowiedzieć się, jaki zarost podoba sie kobietom.

7. Brodaci mężczyźni są wspaniałymi ojcami

Chociaż nie można z całą pewnością stwierdzić, czy dziewczyny lubią zarost, zawsze uparcie wybierały brody. To ich pane są uważane za potencjalnie bardziej troskliwych ojców. Nie można polemizować z nauką: bez względu na to, ile kobiet krzyczy o „szczypaniu, kłuciu” i „masz tam okruchy”, uważają brodatych mężczyzn za dominujących, a nie ich gładko ogolonych rywali.

Pomimo pozornej agresywności brodatych mężczyzn kobiety uważają ich za potencjalnie bardziej troskliwych ojców niż tych bez brody. Jest to tym bardziej zaskakujące, że broda kojarzy się z męskością, a za najgorszych ojców uważa się mężczyzn, którzy odmawiają inwestowania czasu, energii i zasobów materialnych w swoje potomstwo, zainteresowani głównie seksualną stroną związków iz matkami.

facet z brodą

Taka jest magia brody. W internecie temat brodatych ojców zyskał taką popularność, że pojawił się specjalny hashtag #BeardedDad, zrzeszający ojców z całego świata. I oczywiście żaden temat nie jest kompletny bez wzmianki o tematycznym filmie zatytułowanym „Jeśli twój tata nie ma brody, to masz dwie mamy”.

8. Broda czyni mężczyznę bardziej cierpliwym

Za kilka tygodni nie możesz stać się posiadaczem wspaniałej brody, a dodatkowo strasznie swędzi, gdy odrasta i odrasta – trzeba o nią dbać. I tak stopniowo człowiek przyzwyczaja się do myśli, że dobre rzeczy w tym życiu wymagają czasu i nic takiego nie jest dane – trzeba się wysilić i uzbroić w cierpliwość. Ale jeśli chodzi o stresującą sytuację, to brodacz będzie spokojny i opanowany, jakby pojął zen.

facet z brodą

9. Osoby z brodą są postrzegane jako kompetentni specjaliści

O dziwo, gęsta broda u faceta, nawiasem mówiąc, podobnie jak grube włosy u kobiet, jest już postrzegana jako dodatkowa zaleta, a ich właściciel automatycznie zasługuje na zaufanie i jest postrzegany jako szczególnie kompetentny specjalista. Na przykład 200 menedżerom HR pokazano zdjęcia mężczyzn, w tym brodatych mężczyzn. Co ciekawe, brodaci kandydaci byli opisywani jako:

  • bardziej atrakcyjni,
  • pewni siebie
  • potencjalnie odnoszący sukcesy.

mądry mężczyzna z brodą

Badanie przeprowadzone przez McMaster University of Canada sugeruje, że brodaci poszukujący pracy mają wyraźną przewagę w zatrudnianiu: budzą sympatię nie tylko wśród kobiet rekruterów, ale nawet wśród mężczyzn.

Autorzy innych badań stwierdzili, że wielu mężczyzn natychmiast przypisuje brodaczom wyższy status społeczny, nawet ich nie znając, i kojarzy ich z agresywnymi osobowościami dążącymi do dominacji.

10. Broda pomaga w samorealizacji

Wierzcie lub nie, Lance Wooton, dzielny Wiking przedstawiony poniżej, był prostym, nijakim facetem pracującym w supermarkecie, dopóki nie zdecydował się zapuścić brodę w czerwcu 2014 roku, by przebrać się za pirata na Halloween. Ale po zakończeniu wakacji nigdy się nie golił. Broda Lance’a osiąga teraz 77 cm długości. Wygrywa różne konkursy brodatych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Występuje w filmach, reklamuje produkty do brody i nawet nie pamięta brzytwy. A to nie jedyna historia o nagłym „rozkwicie kariery”.

brutalny facet z brodą

Gwilym Pugh pracował jako agent ubezpieczeniowy, a następnie, za radą fryzjera, zapuścił brodę i odpowiedział na ogłoszenie szukając modelek. Szybko rzucił pracę i stał się wzorem, o którym nauczył się cały świat.

Inny przykład – Philippe Dumas wiódł spokojne i miarowe życie w Paryżu, pracował jako prawnik – wydawać by się mogło, że to szczęście, gdyby nie jedno: zawsze chciał zostać modelką. Facet zapuścił brodę, zamieścił zdjęcie w sieci społecznościowej i udał się na podbój branży modowej. Teraz Philip jest znaną modelką.

Tak więc moda na brodę przyniosła tym ludziom wielki sukces. Co możemy powiedzieć o popularyzacji zawodu berberyjskiego wśród mężczyzn.

Wniosek

Na koniec artykułu pozwólmy sobie na odrobinę humoru. W 2012 roku wiele światowych mediów opublikowało wyjaśnienie ewolucyjnego uzasadnienia brody, oparte na pracy rzekomo przeprowadzonej przez naukowców z Pentagonu. Po wybraniu stu żołnierzy, z których połowie wolno było nosić brody, naukowcy zaczęli badać ich dalsze losy.

Wszyscy żołnierze brali udział w walkach w Afganistanie, ale historia brodatych i bezbrodych była inna – okazało się, że w pierwszej kategorii nie było zabitych ani rannych, a w drugiej obaj. To „badanie” mogłoby zmienić wyobrażenia o roli brody, gdyby niestety nie okazało się to żartem primaaprilisowym.

Takie historie niewątpliwie pomogły spopularyzować brodaty styl. Ale jak powiedzieliśmy na początku – broda to nie tylko moda. Naprawdę ma wielką moc we współczesnym życiu. Ale autohipnoza jest nie mniej silna. Dlatego jeśli naprawdę wierzysz w siłę swojej roślinności, kto wie, może ona kiedyś naprawdę uratuje ci życie.