Popularność męskiej brody gwałtownie wzrosła w ostatnich latach. W związku z tym wzrosło zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia do strzyżenia, golenia, modelowania, stylizacji i kompleksowej pielęgnacji zarostu. Na przykład szczotka do brody jest niezbędnym atrybutem każdego brodatego mężczyzny, ponieważ żadna z wymienionych powyżej procedur nie może obejść się bez tego narzędzia.

Szczotka do brody i wąsów wykonany jest w postaci grzebienia o określonej wielkości i umiejscowieniu zębów w celu pełnego rozczesania, prostowania i stylizacji zarostu. Ze względu na duże zapotrzebowanie producenci produkują ich różne typy do określonych funkcji. Wybierając takie szczotki, ważne jest, aby wyjaśnić, do jakich zadań jest przeznaczony i jak z niego korzystać.

Dlaczego potrzebujesz szczotki do brody?

Dziś moda na brodę dyktuje własne zasady, oferując różne rodzaje i formy brody oraz wąsów różnym mężczyznom. Może to być niewielki kilkudniowy zarost lub gęsta roślinność, kręcona lub krótka, z wąsami lub brodą z bokobrodami. Eksperci wymieniają około 30 popularnych typów brody, z których każdy dopuszcza zabiegi higieniczne, czesanie, strzyżenie i stylizację.

Szczotka do brody jak czesać

Włosy na twarzy wymagają nie mniej pielęgnacji niż na głowie, w związku z tym producenci oferują specjalne szczotki do wąsów i do brody zawarte z pewnym rozstawem zębów. Narzędzie jest specjalnie zaprojektowane tak, aby było małe, aby mężczyzna mógł włożyć je do kieszeni i zawsze nosić przy sobie. Zęby tego grzebienia są bardzo blisko siebie i sugerują niewielki rozmiar.

Jakie są rodzaje?

Każda szczotka do brody i wąsów powinna być idealnie wykonana z naturalnych materiałów, ponieważ będzie stale w kontakcie ze skórą twarzy. Materiały syntetyczne i sztuczne mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na producenta, preferując znane nazwy.

Szczotka

Pędzel jest używany przez mężczyzn od wielu lat, będąc dziś liderem pod względem popytu. Wiadomo, że szczotka do wąsów i brody wykonana z naturalnych materiałów nie tylko pomaga w ich stylizacji, ale także stymuluje dodatkowy porost włosów. Stosowanie szczotki można stosować w połączeniu z kosmetykami do nakładania olejków lub balsamów na włosy i skórę twarzy.

Szczotkę mogą używać mężczyźni z brodą o dużej sztywności i gęstości. Wykonane są szczotki z tworzyw sztucznych lub materiałów naturalnych, np. Włosie końskiej grzywy, włosia dzika i różnego rodzaju drewna. Mogą mieć różne kolory, rozmiary i kształty, aby dopasować się do preferencji każdego klienta. To właśnie szczotka do brody z dzika ma dobrą funkcjonalność.

Grzebień

Idealną opcją do czesania wąsów i brody jest grzebień wykonany z drewna. Dzięki temu materiałowi grzebienie nadają włosom blasku, pogrubiają ich strukturę oraz zapobiegają rozdwajaniu się, splątaniu i ich przerzedzaniu. Grzebienie do brody są tak kompaktowe, że zawsze można je znaleźć w męskiej kieszeni. Są łatwe w użyciu i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Grzebień do czesania brody

Wybierając grzebień, należy zwrócić uwagę na materiały użyte do produkcji, aby były naturalne. Ważnymi czynnikami wyboru będą takie wskaźniki, jak grubość zębów, odległość między nimi oraz obustronne umiejscowienie zębów grzebienia.

Do stylizacji

Idealny grzebień do brody to grzebień do stylizacji, który nie tylko rozczesuje włosy, ale także pomaga nadać brodzie wyraźny, równy kontur. Na wierzchu grzebienia zakładana jest zaokrąglona krawędź, którą można nałożyć na szczotki i zgolić nadmiar włosia. Te grzebienie są dostępne w limitowanych edycjach, więc mogą nie być łatwe do znalezienia w handlu.

Do strzyżenia

Producenci narzędzi dla brodatych mężczyzn osobno produkują specjalne grzebienie do strzyżenia brody i wąsów, które będą używane w połączeniu z trymerem lub nożyczkami. Aby uzyskać idealnie równą fryzurę, eksperci zalecają stosowanie ebonitowych grzebieni, które wyróżniają się efektem antystatycznym i dobrą gęstością. Plastikowe lub drewniane grzebienie mogą ulec uszkodzeniu podczas strzyżenia za pomocą ostrzy.

Szczotka do brody rodzaje

Zaletą grzebieni ebonitowych jest fakt, że materiał ten jest kilkakrotnie tańszy od materiałów naturalnych, choć pod względem innych wskaźników i funkcjonalności w niczym nie ustępuje innym grzebieniom. Narzędzia hebanowe nie wysuszają ani nie elektryzują włosów, dlatego nie tną i nie plączą brody. W domu, używając takiego grzebienia, strzyżenie i przycięcie brody będą tak wyraźne i jednolite, jak to tylko możliwe.

Materiały do ​​wykonania

Materiały, z których producenci wykonują szczotki do brody, mogą być bardzo różne. Eksperci radzą zwracać uwagę na te kryterie, ponieważ wiele zależy od materiałów, w tym bezpieczeństwa użytkowania i funkcjonalności narzędzia. Najczęściej materiałami do produkcji szczotki do wąsów i brody mogą być:

  • Metal – to wszechstronna i trwała wersja grzebienia, który jest wykonany ze stali nierdzewnej lub miedzioniklu. Grzebienie te nadają się do oczyszczania skóry i włosów z olejku, do układania włosów, a także do masażu.
  • Drewno – to naturalny materiał z niezniszczalnej klasyki, trwały i zdrowy materiał na włosy. Te grzebienie są idealne dla delikatnej i wrażliwej skóry. Drewno dodaje włosom blasku i energii, zwiększa ich wytrzymałość i grubość.
  • Ebonit – to niedrogi materiał, który pod względem jakości i funkcjonalności nie ustępuje metalowi i drewnu. Ebonitowy materiał gwarantuje działanie antystatyczne i może być stosowany do strzyżenia brody i wąsów.
  • Z włosia – najczęściej są to szczotki z dzika do brody lub z końskiej grzywy.
  • Plastik – to budżetowa opcja na grzebienie, która będzie kosztować kilka razy taniej. Ponadto takie grzebienie są krótkotrwałe i mogą powodować elektryzowanie się włosów podczas czesania.

Wybierając grzebień, należy zwrócić uwagę na materiały do ​​produkcji, ponieważ każdy z nich ma swoje zalety i wady. Cóż, wybór jest wyłącznie kwestią preferencji i potrzeb. Liderem popytu jest metal, ponieważ jest trwały i mocny.

Jak używać kartacz do brody?

Eksperci radzą wszystkim brodatym mężczyznom, aby używali kartacz do brody w jej bezpośrednim celu około 5 razy dziennie. Rozczesanie włosów, aby przywrócić normalne włosy, zajmuje kilka minut.

Decydującym czynnikiem sukcesu jest systematyczne używanie grzebienia. Musisz rozczesać brodę zgodnie z 3 zadaniami:

  • eliminacja splątanych włosów;
  • masaż skóry i stymulacja wzrostu włosów;
  • układanie włosów w pożądanym kształcie i kierunku.

Kartacz szczotka do brody

Grzebień można stosować w połączeniu z kosmetykami np. Razem z olejkami do odżywiania i stymulowania wzrostu brody. Olejki nakłada się na włosy i za pomocą kartacza równomiernie rozprowadza się na ich długości, zapewniając masaż skóry twarzy. Wszystko to poprawia jakość włosów i przyspiesza ich wzrost, ale tylko przy systematycznym stosowaniu olejków i szczotki.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Jeśli mówimy o metalowym raschu, należy go chronić przed wilgocią i wilgotnym powietrzem, aby metal nie utleniał się, pokrywając się rdzą. Okresowo szczotka jest traktowana roztworem antyseptycznym, a pozostałą wilgoć usuwa się ręcznikiem papierowym. Drewniane kalenice należy chronić przed wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami powietrza, aby nie naruszyć struktury i integralności drzewa. Przechowuj grzebienie, szczotki i kartacz w wentylowanym, suchym miejscu.

Wynik

Szczotka do brody to obowiązkowe narzędzie dla brodatego mężczyzny, którego używa się kilka razy dziennie. Grzebień jest wielofunkcyjny w swoim przeznaczeniu, może być metalowy, ebonitowy, drewniany lub plastikowy, a także w postaci szczotki z naturalnego włosia. Grzebienie pomagają stylizować, przycinać, kształtować i przycinać brodę oraz równomiernie nakładać kosmetyki.