Linia brody: Jak wyznaczyc i wybrać

Właściwa stylizacja brody jest integralną częścią jej noszenia. Tylko schludna broda doda elegancji Twojemu wyglądowi, a zaniedbana i wystająca broda, wręcz przeciwnie, może zrujnować cały wizerunek. Jedną z głównych cech zadbanej brody są jej linie. Prawidłowo dobrana linia brody to coś, bez czego nie może być schludna. Niezależnie od tego, czy nosisz długą brodę, czy zarost, lamówka jest niezbędna dla każdego stylu i kształtu.

Dlaczego potrzebujemy linii brody?

Linia brody to w rzeczywistości jej kontury. Istnieją trzy linie, które wymagają konturów:

  • Linia na szyi;
  • Linia na policzkach i kościach policzkowych;
  • Linia pod dolną wargą.

linia zarostu

Brzegi brody znacznie wpływają na ogólny wygląd zarostu. Nieprawidłowo dobrana lub wykonana linia może całkowicie zrujnować nawet najfajniejsze style brody. Kontur ze wszystkich stron musi być wyraźny i równy, a także musi być wykonany we właściwym miejscu.

Szampon Do Brody Proraso Beard Wash
Szampon do brody o orzeźwiającym zapachu świeżych cytrusów od Proraso.
31,88 zł

Jak wyznaczyc linie brody?

Aby uzyskać odpowiednią krawędź, musisz mieć minimum wyobraźni i koncepcji geometrii. Jak wyznaczyc linie brody? W rzeczywistości musisz mentalnie narysować linię, a następnie ogolić wzdłuż niego włosy. Wybierając prawidłowy kontur brody w okolicy policzków i kości policzkowych, należy zdać się na specyfikę wzrostu włosów. Głównym zadaniem jest sprawienie, aby linia była równa i taka sama po obu stronach. W myślach rysujesz linię od zewnętrznej strony bokobrodów do wąsów i golisz wszystko nad nią. Możesz ułożyć linię prostą lub wklęsłą do szyi. To wszystko zivist, jaki masz styl brody.

Ponadto konieczne jest również udoskonalenie linii włosów pod dolną wargą. W zależności od wybranego stylu brody, zgol wszystko i pozostaw linię prostą równoległą do ust lub pozostaw pasek. Metoda jest taka sama jak opisana powyżej – narysuj w myślach linię i pracuj brzytwą lub trymerem.

Jak wyznaczyc linie brody

Linia zarostu policzków

W zależności od wzrostu włosów górna linia brody tę można pozostawić naturalną (A) lub sztucznie wykonaną (AB). Aby broda wyglądała luksusowo, postępuj zgodnie z prostą zasadą: utrzymuj linię policzków jak najwyżej. Po prostu pracuj od najwyższej części brody w dół, przycinając pojedyncze włoski, które wyróżniają się z tłumu, aż dojdziesz do linii, w której włosy stają się mocniejsze.

Neofollics Serum na porost brody i wąsów
Silny produkt stymulujący wzrost owłosienia twarzy oraz odżywiający zarost na brodzie i wąsach.
135,00 zł

Pionowe linie

Linia pionowa nie oznacza dokładnie pionowej, prostej równoległej do podłogi. Nie, w rzeczywistości większość brodatych mężczyzn woli nieco odchylać brodę w tym czy innym kierunku. W ten sposób broda może być zwężana lub nawet okrągła. Możesz osiągnąć pożądany efekt, jeśli po czesaniu brody zaczniesz ją ostrożnie przycinać, doprowadzając ją do pożądanego rezultatu.

Ważne: nie próbuj od razu nadawać pożądanego kształtu, obcinając dużo włosów. Zamiast tego przycinaj trochę na długość, a następnie uczesz włosy i przycinaj ponownie, i tak dalej, aż osiągniesz pożądany efekt. Polecam również przeczytać o tym, jak przycinać brodę.

Fox Barber Expert grzebień do stylizacji brody
Idealnie zaprojektowany grzebień w formie łuku by pomóc w nadaniu kształtu: brodzie, przy linii szyi i modelowania boków na policzkach.
14,25 zł

Linia pozioma

Pozioma linia określi całkowitą długość brody. Podobnie jak w przypadku linii pionowej, radzimy trochę strzelać, ciągle szczotkując brodę. I podobnie jak w przypadku linii pionowej, pozioma nie musi być prosta. Wiele osób woli, aby obszar pod brodą znajdował się tuż poniżej całkowitej długości brody.

linia dla zarostu

Rogi

Po utworzeniu linii poziomych i pionowych należy zwrócić uwagę na przejścia między nimi. Przejście może w ogóle nie nastąpić, jeśli broda jest okrągła lub przejście jest ostre. Po prostu spróbuj przyciąć rogi tak, aby spełniały dwa warunki:

  1. Kąty lewy i prawy są symetryczne.
  2. Rogi wyglądają harmonijnie.
Angry Beards Beard Doping
Potwierdzone badaniami klincznymi wsparcie dla wzrostu brody. Nawilża i odżywia skórę.
65,10 zł

Linia brody na szyi

Dolna granica (linia na szyi (C)) jest z nią znacznie trudniejsza. Jeśli nieprawidłowo zdefiniujesz linię brody na szyi, możesz łatwo zniweczyć wszystkie swoje wysiłki. Główna zasada: nie podnoś linii zbyt wysoko pod brodą.

Idealną i najbezpieczniejszą opcją jest trzymanie się poziomu tuż nad „jabłkiem Adama” (w odległości około 2-2,5 cm).

linia brody na szyi

W zależności od cech twarzy możesz eksperymentować z dekoltem. Jeśli popełniłeś błąd przy wyborze żyłki, wcale nie jest konieczne zgolenie wszystkiego na raz. Poczekaj kilka dni, aż zarost odrosnie i masz nową możliwość zarysowania granicy.

Jak zrobić linię zarostu?

Jakiego narzędzia do obszywania linii zarostu? Wszystko zależy od stopnia zaniedbania procesu. Jeśli robisz to cały czas, użyj najlepszy trymer do brody: maszynki do golenia typu T, maszynki do golenia lub zwykłej maszynki do golenia. Jeśli włosy za bardzo urosły, należy najpierw pracować trymerem.

Remington MB4045
Twój wybór dla idealnej stylizacji brody i wąsów.
188,00 zł

Zanim zaczniesz, musisz dokładnie sparować twarz. Aby to zrobić, wystarczy wziąć ciepły prysznic lub owinąć twarz ciepłym i wilgotnym ręcznikiem. Aby maszynka miała dobre pociągnięcie, możesz użyć standardowych kosmetyków do golenia: pianki, żelu, kremu lub mydła. Nałóż go na twarz w obszarze golenia, a następnie palcem usuń miejsce, w którym przejdzie linia zarostu. Po goleniu włosów użyj kosmetyków, aby ukoić skórę. Tutaj też do wyboru – żel lub krem ​​po goleniu.

Podczas golenia konturów brody nie spiesz się, ruchy powinny być wyraźne i płynne. Na tym etapie błędy mogą być kosztowne. Minimum będziesz miał nierówne kontury, maksimum będziesz musiał stracić brodę.

Jak zrobić linię zarostu

Pamiętaj, że warto przeznaczyć trochę czasu na korektę, na 10 minut przed wyjściem do pracy nie należy tego robić w pośpiechu. Płynne i dyskretne ruchy zapewnią pięknie zaprojektowaną brodę, podczas gdy ostre, zabawne ruchy „szarpnięcia” mogą zedrzeć z brody w ciągu zaledwie sekundy.

Gillette Fusion Proglide Styler
Umożliwia równomierne przycinanie, dokładne golenie i precyzyjne profilowanie krawędzi. Ma wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać dowolną stylizację zarostu.
74,25 zł

Wniosek

Broda nie może sama wyglądać pięknie. Podobnie jak twoja skóra, włosy i wygląd twoich ubrań, musisz o nie dbać. Korekta i wymodelowanie sprawi, że broda będzie nie tylko piękna, ale także łatwiejsza w pielęgnacji.

Jak opisaliśmy powyżej, całkiem możliwe jest samodzielne wykonanie linii brody i szyi w domu. Jeśli jesteś miłośnikiem profesjonalnych usług, to z chęcią oprowadzimy Cię po konturach w jednym z wielu barbershopów  w Twoim mieście.

Fox Barber Expert grzebień do stylizacji brody
Idealnie zaprojektowany grzebień w formie łuku by pomóc w nadaniu kształtu: brodzie, przy linii szyi i modelowania boków na policzkach.
14,25 zł
Barberstyle
Logo