Najlepszy pędzel do golenia: Ranking

Pędzel do golenia to męski akcesorium służący do ubijania i nakładania piany w procesie golenia.

Teraz modne jest noszenie brody, jednak wielu mężczyzn pozostaje wiernymi fanami gładko ogolonej twarzy. I choć dziś jest wiele sposobów na usunięcie nadmiaru roślinności trymerami i golarkami elektrycznymi, to klasyczna metoda z użyciem brzytwy nie rezygnuje ze swoich pozycji. W takim przypadku nie można obejść się bez pędzla do golenia – niezbędnego akcesorium w pielęgnacji osobistej u mężczyzn. Wydaje się, jaka może być trudność przy wyborze pędzla do golenia?

Wiele zależy od tego środka wspomagającego golenie, a mianowicie spienianie. Oczywiście można łatwo kupić specjalne roztwory mydła w cylindrach, do których nie potrzebujesz pędzla. Ale żaden taki produkt nie da tak grubej i gęstej piany, jaką uzyskuje się przez elementarne ubijanie mydła pędzlem do golenia. Pianka utrzymuje się znacznie dłużej, a ponadto zapobiega wysuszaniu i podrażnieniom skóry. Dodatkowo znacznie skuteczniej zmiękcza włosy. W tym przypadku maszyna ślizga się z niezwykłą łatwością, usuwając nawet najmniejsze włosie.

Zastosowanie pędzela do golenia

Z pomadki i specjalnego kremu lub kremu do golenia tworzy się gęsta i jednorodna piana, która pomaga chronić skórę przed otarciami, dezintegruje i podniesie włosy, usunie martwe komórki z powierzchni naskórka. Pianę tworzy się poprzez zawijanie namoczonej w wodzie piany na dawcy, bezpośrednio na skórze lub w specjalnej misce.

Najlepszy pędzel do golenia: Ranking Top 3

Szukasz najlepszy pędzel do golenia? Wtedy nasza 3 najwyższa ocena pomoże Ci w tym. Zebraliśmy produkty od popularnych producentów, które są polecane zarówno przez profesjonalnych fryzjerów, jak i internautów.

Captain Fawcett Super Badger

Pędzel do golenia rankingPędzel do golenia wykonany z jednej z najwyższych klas włosia borsuka Super Badger. Charakteryzuje się miękkim elastycznym włosiem gwarantującym komfortowe i przyjemne golenie. Włosie o średnicy 50 mm zapewnia masaż skóry podczas pielęgnacji zarostu i ułatwi wytwarzanie gęstej piany. Pędzel jest wzorowany na modelu z którym nie rozstawał się Captain Fawcett w swych podróżach w epoce edwardiańskiej.

Pędzel do golenia są wykonywane ręcznie. Tworzy obfitą, bogatą, gęstą pianę. Trzonek pędzla to imitacja kości słoniowej z chromowanym kołnierzem i podstawą.

Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii.

Captain Fawcett Super Badger
Najlepszy prezent dla prawdziwych mężczyzn.
174,00 zł

Kent Infinity

Pędzel do goleniaUchwyt Kent Infinity 4 jest wykonany z wytrzymałego i odpornego na działanie czynników zewnętrznych akrylu, a jego knot jest wypełniony włóknem syntetycznym Silvertex, dzięki czemu pędzel jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają częste wyjazdy służbowe, albo lubią podróżować. Infinity 4 dobrze znosi negatywne działanie wilgoci i nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Kształt pędzle spełnia wszystkie normy ergonomii, dzięki czemu wygodnie leży w dłonie, nie wyślizguje się i zapewnia wysoki poziom manewrowości.

Włosie syntetyczne – miękki, elastyczny i hipoalergiczny materiał, który posiada doskonałe właściwości zatrzymywania wilgoci i ciepła, dzięki czemu proces przygotowania do golenia za pomocą Kent Infinity 4 nie zajmie dużo czasu i będzie łatwy nawet dla początkującego.

Kent Infinity 4
Praktyczny asystent i stylowe męski akcesorium, który cechuje się ergonomicznym kształtem i eleganckim czarnym kolorem.
99,88 zł

Proraso

Pedzel do golenia Proraso Znakomity pędzel do golenia włoskiej firmy Proraso. Powstały we współpracy z włoską firmą Omega. Wysoka jakość włosia, grubość, długość i sztywność szczeciny pozwala łatwo rozprowadzić krem do golenia po skórze twarzy. Pędzel jest masywny a srebrna rączka dodaje elegancji.

Pędzel do golenia Proraso jest niezbędny do przygotowania skóry i mostka do golenia. Jest to klucz do czystego i wysokiej jakości golenia, niezależnie od rodzaju maszynki. Bez pędzla nie da się pokonać dobrej, gęstej piany. Pomaga oczyścić skórę, unosi i miażdży włosie, zapewniając gładkie i łatwe golenie, dzięki czemu golenie staje się bardziej komfortowe, wydajne i bezpieczne.

Produkty Proraso łączą w sobie wysoką jakość, wyjątkowy design i łatwość obsługi. Pędzle do golenia Proraso dzięki wysokiej jakości naturalnym włóknom szczeciny są stylowe i trwałe przy prawidłowym użytkowaniu.

Proraso Pennello Da Barba
Jest wykonany z naturalnej szczeciny, co pozwala na delikatne i precyzyjne golenie.
39,00 zł

Na co zwrócić uwagę wybierając pędzel do golenia?

Kupując, należy zwrócić uwagę na: materiał pędzla i uchwytu, a także jego blask, wymiary i sztywność.

Materiał pędzla do golenia może być sztuczny lub naturalny. Pierwszy jest odpowiednia np. Dla alergików. Nie jest tajemnicą, że obrane cząsteczki z włosia syntetycznego znacznie łatwiej zmyć, i schnie szybciej.

Jednak mimo wszystkiego sztuczne włókna właśnie ze względu na ich zdolność do zatrzymywania mniejszej ilości wody w przypadku pędzla do golenia to raczej minus niż plus. Rzeczywiście, w przypadku ubijania piany ilość wody ma kluczowe znaczenie.

pędzel do golenia

Naturalne pędzle do golenia wykonane są z włosia borsuka lub końskiego, a także z włosia swini. Podłużone pędzle z włosia borsuka mają najlepsze właściwości, ale bez względu na to, jaki naturalny materiał wybierzesz, najważniejsze jest to, aby wełna była gładka, błyszcząca i dobrze sprężysta. Pędzel do golenia z wysokiej jakości będzie dobrze działał z mydłem. Nie będzie się odklejać i nie będzie się toczyć (według opinii jest to najczęstszy i irytujący moment). Nawiasem mówiąc, pędzel z puszystym wlosiem ma więcej zalet – dzięki niemu proces ubijania zajmie mniej czasu, a obszar obejmuje duży.

Uchwyt pędzla do golenia może być wykonany z drewna, metalu, plastiku, a jeśli nie boisz się ceny, możesz kupić produkt z trzonkiem z kości słoniowej lub egzotyczną skorupą zwierzęcia. Najpopularniejsze są drewniane i plastikowe pędzle do golenia, częściowo ze względu na ich powszechne rozpowszechnienie, taniość i wygodę.

Ogólnie, pędzel do golenia to wspaniała rzecz, która z pewnością przyda się mężczyźnie w osobistej pielęgnacji.

Materiał

Pędzel do golenia produkowany jest z materiałów naturalnych lub syntetycznych w podstawowy sposób wiążący. Często używana jest sierść psa, rzadziej dzika. Używane również z innych zwierząt, takich jak: dzik, bilk, a czasami nawet egzotyczne – na przykład mangusta smugastoshiya.

Pędzel do golenia materiał

Koszt pędzlia do golenia zależy głównie od materiału, z którego wykonany jest sam penzlik, z wyjątkiem przypadków z egzotycznymi uchwytami. Najczęściej używane są wnętrzności borsuka i świni. Najcenniejsze są jednak pomadki z łopianu. Często stosuje się syntetyczne nylonowe nap. W przeciwieństwie do włosów naturalnych, ma lepsze właściwości i kosztuje mniej.

Pędzli do golenia mogą mieć różne klasy, ale nie ma jednego oficjalnego standardu, który definiuje jakość narzędzia. Istnieją podstawowe klasyfikacje, których producenci używają do opisania jakości.

Barberstyle
Logo