Stylowi mężczyźni mają ekstrawagancką fryzurę w stylu pompadour, która od dawna jest modna. Fryzjerzy nieustannie ją udoskonalają, uzupełniając o brody i baki. Teraz pompadour to męska fryzura. Zasadniczo jednak kobiety o krótkich włosach nie zaniedbują takiego stylu jak Elvis. Jest nie mniej popularny wśród studentów, muzyków czy hipsterów. 

Styl pompadour jest odpowiedni dla mężczyzn w każdym wieku: wybierają go zarówno nastolatki, jak i modne osoby w średnim wieku. Współcześni emeryci, którzy chcą mieć wesoły i młodzieńczy wygląd, również nie zaniedbują tej fryzury.

Historia fryzury Pompadour

“Po nas choćby potop!” – powiedziała kiedyś ulubienica Ludwika XV Jeanne-Antoinette Poisson, lepiej znana jako Markiza de Pompadour. Jednak po niej nie tylko ta fraza pozostała w historii, ale także bujna wysoka fryzura, którą uwielbiała rozrzutna kochanka króla.

Fryzura na Elvisa

Zbyt odważna i częściowo buntownicza fryzura słynnej ulubienicy króla nie zakorzeniła się w okresie monarchii francuskiej, a dopiero w latach 20. XX wieku kobiety ponownie zwróciły na nią uwagę.

W latach 50. ekstrawagancy rock’n’rollowcy zainspirowani tą fryzurą stworzyli własny, niepowtarzalny styl, który szybko przeniósł się do mainstreamowej mody. Tak więc fryzura pompadour lub po prostu „pomp” (od angielskiego Pomp – pomp, przepych) stała się symbolem epoki. Elvis Presley, Little Richard, James Dean, Marlon Brando – wszystkie te wielkie nazwiska były w taki czy inny sposób kojarzone z pompadour, dzięki czemu od połowy XX wieku ta stylizacja i fryzura (w męskim przypadku) nie zniknęła z modowych radarów i nadal wygląda nowocześnie.

Pompadour jak zrobić

Z Pompadour jest dziś dużo łatwiej. Bez oprawek i z ogromnym wyborem produktów do utrwalania włosów, z adaptacjami i kombinacjami różnych fryzur i technik, ta fryzura jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej kategorii wiekowej, od nastolatków po starszych mężczyzn.

Pompadour fryzura – objętość w górnej części głowy, wygładzone boki i ogólnie fryzura jest gładka i „opływowa”. Górne pasma i strefy skroniowe mają różną długość: włosy są ścięte krótko po bokach, z miękkim przejściem (na przykład w połączeniu z techniką Fade), włosy pozostają długie w kierunku od czoła do czubka głowy. Za pomocą produktów do stylizacji włosów zaczesuje się włosy „w kępkę”, do tyłu lub na bok. Zależy od Twoich preferencji i kształtu twarzy, o czym na pewno powiemy Ci dalej.

Fryzura męska Pompadour

Technologia cięcia jest wszędzie ta sama: ręka mistrza i produkty do stylizacji odgrywają rolę. Najpierw umyje włosy, mimo że są już czyste. Następnie decyduje się o kierunku włosów: omawia się to bezpośrednio z tobą. Mistrz może zasugerować rodzaje Pompadour, które Ci odpowiadają. Bez względu na przedziałek czy stronę, po której będziemy czesać włosy, wystarczy wybrać tylko jeden kierunek – tak, aby włosy przyzwyczaiły się do stylizacji i były jak najbardziej obszerne. Po samej fryzurze gotowy Pompadour jest kształtowany za pomocą wałka z hukiem.

Nie trzeba go mieć w domu, będziesz mieć wystarczająco dużo żelu do włosów i lakieru do mocowania. A to dopiero ostatni krok strzyżenia i stylizacji zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu.

Zaletą pompadour jest różnorodność opcji stylizacji, które pozwalają eksperymentować z obrazem i dopasować fryzurę do indywidualnych cech twarzy. Klasyczny pompadour nie jest zbyt ekscentryczny, nawet w środowisku biznesowym. Świetnie wygląda zarówno na młodych, jak i dojrzałych mężczyznach. Ale nie zapominaj, że pompka to kapryśna fryzura, która wymaga systematycznej korekty, częstego mycia szamponem i codziennej stylizacji.

Pompadour jak zrobić

W salonie fryzjerskim profesjonaliści na pewno podpowiedzą Ci kształt, wygląd i udzielą kilku wskazówek, jak dbać o tak wyrazistą fryzurę. Najczęściej technologia strzyżenia się nie zmienia, wygląd włosów zależy wyłącznie od metody stylizacji. Mimo to spójrzmy na niektóre rodzaje Pompadour i który z nich należy wybrać według określonych kryteriów.

Rodzaje i jak dokonać wyboru

 • Pierwsze miejsce w zestawieniach zajmuje Pompadour ze swoją uproszczoną formą – Anderkat (od angielskiego „undercut” – podcięcie lub ścięte dno). To jest właśnie bardzo ekstrawagancka wersja noszenia Pompadour. Główny korpus włosów jest możliwie obszerny, ale ułożony na boku, wyraźnie podkreślając rozstanie. Strefa czasowa jest bardzo krótka lub całkowicie ogolona, ​​co tworzy kontrast, a wizualnie fryzura staje się jeszcze bardziej obszerna. Często będziesz musiał przycinać strefy czasowe lub odwiedzać fryzjera przynajmniej raz w tygodniu.
 • Klasykiem gatunku jest Pompadour w połączeniu z techniką Fade (od angielskiego „fade” – stopniowe zanikanie, przejście). Młodzi faceci wybierają ten typ: „przydymione” przejście od długości z góry do „poniżej jednego” na wysokości uszu. Odpowiedni dla młodych mężczyzn i mężczyzn w średnim wieku – najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja Fade i codzienna stylizacja Pompadour.
 • Broda, wąsy i bokobrody to najlepsi przyjaciele dla kogoś, kto chce lub już nosi Pompadour. Zapuść hollywoodzką brodę, Verdi lub Garibaldi, i wyglądaj nieodparto. Czy pasują Ci brody, wąsy i baczki – sam decydujesz, czy powie Ci o tym fryzjer. Jeśli gęstość zarostu jest niewystarczająca, a zdarza się to bardzo często, Pompadour dobrze komponuje się z zadbanym trzydniowym zarostem.

Pompadour i bokobrody świetnie razem wyglądają. W szczególności Elvis Presley fryzura koniecznie składa się z tego połączenia.

Fryzury męskie lata 50 Elvis

Każdy z tych typów i kombinacji Pompadour z innymi fryzurami i technikami z pewnością będzie pasował do mężczyzn i mężczyzn niezależnie od wieku. Ale są dwa bardzo, bardzo ważne aspekty! Kształt twarzy i dużo czasu na stylizację tej fryzury. Jeśli z drugim wszystko jest jasne, pomożemy z owalem twarzy.

Osoby o owalnej i okrągłej twarzy mogą eksperymentować z Pompadourem, jego rodzajami i technikami, absolutnie nie wątpiąc w elastyczność fryzury. Jedyną radą dla właścicieli okrągłej twarzy jest na przykład skrócenie bocznych stref. W ten sposób twarz zostanie wizualnie wydłużona.

Trójkątny kształt twarzy również pozwala Pompadour, ale dla mężczyzn, na przykład z szerokimi kośćmi policzkowymi i wąskim czołem, lepiej unikać wysokości “grzebienia”, lepiej jest poszerzyć Pompadour, ale mniej obszerny. Jak na przykład w przypadku Underkata.

Z kwadratową lub kanciastą twarzą jest to trochę trudniejsze: nawet nie bierzemy pod uwagę techniki Fade, w przeciwnym razie twoja twarz będzie wyglądać dość „ostro”. Zostawiamy wydłużoną skronie. Dla osób z szerokim czołem profesjonaliści zalecają wysoki grzebień.

Jak samemu ułożyć pompadour

Aby ułożyć pompadour, potrzebujesz grzebienia do szkieletu i suszarki do włosów z dyszą. Jeśli chcesz uzyskać super objętość, będziesz potrzebować również grzebienia z włókna węglowego do nitkowania.

 1. Umyj włosy i delikatnie osusz je ręcznikiem.
 2. Nałóż Volume Builder, Matrix na dłuższą część włosów. Tworzy naturalną objętość bez efektu lepkości.
 3. Przeciągając kosmyki grzebieniem do góry i do tyłu, wysusz suszarką do włosów.
 4. Jeśli nie masz wystarczającej głośności, zrób bouffant (jak – czytaj tutaj). Aby uprościć proces, użyj specjalnego produktu z polaru Quick Tease 15, Redken. Nałóż na odrosty i kontynuuj stylizację.
 5. Gładkie włosy grzebieniem.
 6. Zabezpieczyć wysokiej jakości lakierem.
Fryzura zaczesana do tyłu

Dodatkovi proszę od fryzjera

 • Aby ułożyć bardziej frywolną fryzurę w stylu pompadour, nie czesaj gładko górnych włosów. Trzeba im dać lekkie zaniedbanie. Działa to najlepiej w przypadku kręconych włosów o naturalnej objętości.
 • Jeśli masz cienkie włosy, możesz je ułożyć na bok w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu. Ta mała sztuczka sprawia, że ​​pompadour wygląda na bardziej obszerną. Aby nadać jej blasku, produkty pielęgnacyjne należy nakładać nierównomiernie, zaczynając od nasady, wcierając w nie większą ilość żelu lub wosku, a następnie modelując pasemka suszarką do włosów.
 • Aby uzyskać fryzurę pompadour z lekką falistością, górne włosy układa się suszarką do włosów. To wizualnie rozszerzy wąską twarz.
 • Jeśli chcesz, aby Twoja fryzura Pompadour była wyjątkowa, możesz poeksperymentować z kolorem włosów. Kilka rozjaśnionych pasm – a fryzura będzie lśniła nowymi fasetami.

Wypróbuj, eksperymentuj i przeczytaj przydatne wskazówki w naszej witrynie. Najważniejsze, że styl żyje i rozwija się. Na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie wydarzeń i będziemy rozmawiać o nowych fryzurach zaczesana do tyłu.